Ako vie Pure Storage integrovať s kontajnerovou platformou Red Hat?

| ,

Spoločnosť Pure Storage® s potešením predstavuje referenčnú architektúru pre kontajnerovú platformu Red Hat OpenShift, pričom na zaistenie všetkých základných požiadaviek na ukladanie dát využíva FlashArray a FlashBlade™ od spoločnosti Pure Storage.

Kontainerová platforma OpenShift  poskytuje procesy, platformy a služby potrebné na vytvorenie modernej ponuky v rámci riešenia Platform-as-a-Service (PaaS), ktorú je možné využiť na jednoduché nasadenie vášho on-premises cloudu.

S nárastom DevOps metodík vrátane CI/CD zreťazení a zavádzania moderných NoSQL databáz v kontajnerových riešeniach je dnes potrebné zrýchliť výkon trvalého úložiska potrebného pre tieto aplikácie.

Vďaka využitiu riešení FlashArray a FlashBlade od Pure Storage táto referenčná architektúra umožňuje používateľom ľahko zaistiť all-flash architektúru pre blokové úložisko za účelom poskytnutia read-write-once (RWO) trvalých objemov ako aj read-write-many (RWX) trvalých objemov, čím dochádza k naplneniu potrieb všetkých aplikácií.

Avšak, úložný priestor v OpenShift platforme je požadovaný nielen pre aplikácie bežiace v kontajneroch, ale aj pre základnú architektúru platformy OpenShift. Produkty od Pure Storage môžu byť použité na poskytnutie lokálneho Docker úložiska vo všetkých OpenShift klastrových uzloch a na poskytnutie vysokovýkonného sekundárneho NFS úložiska pre interný Docker register.

Integrácia, ktorú Pure Storage trvalému kontajnerovému úložisku poskytuje, je jednoduchá na inštaláciu a konfiguráciu a dodáva storage as a service pre kontajnery s inteligentným provisioningom a pružným škálovaním naprieč viacerými úložnými systémami, keďže do OpenShift klastra smerujú dodatočné uzly.

integrácia Red Hat a Pure Storage
Referenčná architektúra platformy OpenShift od Pure Storage a Red Hat

Ale aby sme o tejto referenčnej architektúre toľko nehovorili, pozrime sa, ako funguje v praxi…

V prvom videu vidíte demonštráciu toho, ako jednoducho sa dá nainštalovať OpenShift plugin pri vanilla OpenShift nasadení. Všimnite si, že niekoľko prvých príkazov poukazuje na to, že ide o vanilla inštaláciu.

VIDEO 1

V druhom videu demonštrujeme jednoduché nasadenie MongoDB databázy pomocou trvalého úložiska z FlashArray.

VIDEO 2

Pri tradičných IT infraštruktúrach sa mohlo stať, že vývojár musel čakať aj niekoľko dní, keď požiadal o server, na ktorom by mohol spustiť svoju databázu. PaaS architektúra tento proces skrátila na niekoľko sekúnd. V tomto príklade je časový interval, ktorý uplynie od stlačenia možnosti ‘Vytvoriť’ a aktívnym stavom ‘Beží’, iba 15 sekúnd!!

Vaši vývojári teraz môžu získať agilnosť, s akou mohli doteraz rátať iba vďaka verejnému cloudu.

Ak chcete získať ďalšie užitočné informácie a podrobnosti o inštalácii a implementácii OpenShift pluginu od Pure Storage, neváhajte sa prihlásiť na náš webinár SEM.