Čo priniesol LOGmanager operátorovi O2 Slovakia?

|

O2 prišlo na slovenský trh vo februári 2007 ako tretí mobilný operátor. Od začiatku svojho pôsobenia prináša revolučné riešenia, otvorenú komunikáciu a férovosť pre všetkých zákazníkov bez rozdielu.

S jednoduchým portfóliom produktov sa snaží systematicky meniť pravidlá mobilnej komunikácie.

O2 je nositeľom certifikátu kvality QMS podľa normy ISO 9001, ktorý zaručuje vysokú úroveň poskytovaných služieb a ich neustále zlepšovanie, a zároveň aj certifikátu ISO 27001 zameraného na manažment bezpečnosti informácií.

Počtom zamestnancov sa radí medzi veľké podniky s počtom 500-999 zamestnancov

Na oddelení sietí pracuje v O2 Slovakia približne 70 ľudí, pričom s LOGmanagerom z nich prichádza do kontaktu 8, či v úlohe administrátora alebo používateľa.

Ide o rozsiahlu transportnú sieť po celom Slovensku, ktorá obsahuje asi 400 aktívnych zariadení, z ktorých zbierajú udalosti prostredníctvom LOGmanagera.

Na účely troubleshootingu sieťovej komunikácie väčšinou v O2 využívajú vstavané funkcie jednotlivých zariadení. Tie predtým dokázali spracovávať výstupy len v obmedzenom množstve, navyše bez možnosti korelácie s logmi z iných zariadení. Na generovanie notifikácií v prípade rôznych sieťových udalostí neexistovalo žiadne riešenie

„LOGmanager je cenovo dostupné riešenie, ktoré splnilo naše požiadavky. Chceli sme centrálne úložisko logov s analytickými funkciami a dostatočným výkonom.
Získali sme ucelený prehľad o tom, čo sa deje v našej infraštruktúre.“
Ivan Gašparík
IP Network Manager, O2 Slovakia

O2 takto získalo plnohodnotný SIEM:

S jednoduchým portfóliom produktov sa snaží systematicky meniť pravidlá mobilnej komunikácie.

Na troubleshooting sieťovej komunikácie prechádzajúcej viacerými firewallmi (využívajú trackin log z FortiGate firewallov)

Získanie prehľadu pri zasielaní notifikácií o rôznych udalostiach na sieťových zariadeniach

Zjednotenie pri spätnej korelácii udalostí na sieťových zariadeniach a pri dohľadávaní ich príčin

Informácie o výrobcovi a referencie LOGmanager sa vyvíja od roku 2014 ako nosný produkt firmy Sirwisa, a. s., ktorá sídli v Prahe.

Na stránkach www.logmanager.sk nájdete vybrané referencie. Medzi jeho zákazníkov patrí nielen štátna správa, ale aj priemyselné podniky všetkých veľkostí a odborov, obchodné spoločnosti, banky, poisťovne a iné.

Vložiť komentár