Fortinet prináša bezpečnú ochranu siete pre malé a stredné podniky

|

Malé a stredné podniky bývajú často cieľom kybernetických útokov. Podľa investigatívneho reportu spoločnosti Verizon až 43 % obetí kybernetických útokov boli práve malé spoločnosti. Líder v oblasti sieťovej bezpečnosti Fortinet sa rozhodol prísť s cenovo najdostupnejším zariadením Secure SD-WAN na trhu pre tento segment. Umožní veľkému množstvu organizácií nasadiť Fortinet Secure SD-WAN, čím získajú bezpečné a dostupné riešenie na bezproblémový chod kriticky dôležitých aplikácií a vyriešia tak pripojenie svojich pobočiek.

Malé a stredné podniky potrebujú moderné zariadenia na detekciu kyberútokov 

Kybernetickí útočníci využívajú zvyčajne nespočetné množstvo sofistikovaných praktík, aby dosiahli úspešnosť. Pri malých a stredných podnikoch im postačuje nevedomosť zamestnancov o kybernetickej bezpečnosti, základné či zastarané zariadenia zapojené v sieti či neefektívnosť IT oddelenia pri spravovaní zariadení od rôznych výrobcov.  

Neustálym vývojom hrozieb sa zdokonaľujú aj kybernetické útoky, ktoré využívajú tie najzraniteľnejšie miesta svojich obetí. Z tohto hľadiska sú najviac ohrozené práve SMB podniky. Som presvedčený, že kybernetické útoky na ne budú medziročne narastať, pokiaľ sa bezpečnosti siete nezačne venovať väčšia pozornosť,“ spresňuje Lukáš Zeman, Business Development Manager zo spoločnosti Veracomp Slovakia. 

Jedným z riešení je celosvetový líder v bezpečnosti siete spoločnosť Fortinet, ktorá poskytuje cenovo dostupné moderné technológie zacielené aj na tento segment. V  tomto mesiaci predstavuje novinku FortiGate 40F.

 
„FortiGate 40F poskytuje nielen plnohodnotné FortiOS, SD-WAN funkcionalitu a možnosť integrácie do Fortinet Security Fabric, ale rozširuje svoju rodinu FortiGate hlavne o hardvérovú akceleráciu na platforme SoC4 SD-WAN ASIC,“ dodáva Lukáš. 

Lukáš Zeman, Business Development Manager, Veracomp Slovakia

Nasadenie v priebehu niekoľkých minút 

Rovnako ako všetky modely FortiGate, aj FortiGate 40F umožňuje lepšiu viditeľnosť a užívateľské prostredie pre aplikácie SaaS, ako je Office 365. Pre malé a stredné podniky je obrovskou výhodou nasadenie integrovaného zabezpečenia a SD-WAN v priebehu niekoľkých minút. 

FortiGate 40F s LTE  spoľahlivé pripojenie kdekoľvek 

Pre mobilné alebo vzdialené miesta, kde výpadok významne ovplyvní chod spoločnosti, je FortiGate 40F k dispozícii so vstavaným LTE na zabezpečenie ďalšej možnosti pripojenia WAN. Zaistí sa tak kontinuita služieb a flexibilita pri prerušení. Malé a stredné podniky sa tak už nemusia obávať častých výpadkov. 

A čo ešte dostanete?  

Model FortiGate 40F bude dostupný i vo Wi-Fi variante. Spolu so spoľahlivým next generation firewallov získate tak aj modernú Wi-Fi konektivitu. Samozrejmosťou je integrovaný VPN manažér, ktorý nájdete v  každom FortiOS. Vďaka napojeniu na FortiCloud budete mať lepšiu kontrolu nad zariadeniami, dostupnými logami a možnosť vzdialenej správy.