Na lepšiu verziu ITShare.sk sa môžete tešiť už čoskoro. Pracujeme na nej.Tím Veracomp Slovakia

Nemecko vyzvalo ruskú vládu, aby zastavila kybernetické útoky na nemecké inštitúcie

|

Terčom hekerov sa počas posledných mesiacov opakovane stal Spolkový snem, pričom frekvencia útokov sa zvyšuje pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Tie budú v krajine 26. septembra.

“Spolková vláda so všetkým dôrazom žiada ruskú vládu, aby okamžite skončila s neprípustnými kybernetickými aktivitami” vyhlásila na vládnej tlačovej konferencii hovorkyňa nemeckého ministerstva zahraničia.

Nemecký parlament čelil podľa tajných služieb kybernetickým útokom niekoľkokrát, pričom terčom boli aj vládni poslanci konzervatívnej únie CDU/CSU a sociálnej demokracie SPD. To, že stopy takýchto útokov často vedú do Ruska, hovoria nemeckí politici úplne otvorene. Obeťou hackerov sa v roku 2015 podľa nemeckých médií stala aj Angela Merkelová, ktorá Moskvu v súvislosti s kybernetickými aktivitami opakovane kritizuje za porušovanie medzinárodného práva a európskych hodnôt.

Na konci júna kancelárka poslancom na nemecko-francúzskom parlamentnom zhromaždení povedala, že Európska únia musí zorganizovať spoločný summit s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, pretože by tak bolo okrem iného možné šéfovi Kremľa priamo povedať, že kybernetické útoky nie sú základom produktívneho partnerstva.

ZDROJ: novinky.cz