Na lepšiu verziu ITShare.sk sa môžete tešiť už čoskoro. Pracujeme na nej.Tím Veracomp Slovakia

QRADAR QVM ako odporúčaná náhrada za IBM QRadar Vulnerability Management

| ,

S ohľadom na aktuálnu situáciu na trhu cloud služieb sa IBM v tomto roku rozhodla ukončiť vývoj svojho existujúceho nástroja QRadar Vulnerability Management (QVM). Našťastie pre všetkých užívateľov existuje na trhu už niekoľko veľmi kvalitných alternatív. Sama IBM sa v tomto smere rozhodla odporúčať svojim zákazníkom riešenia od spoločnosti Tenable.

Monitorovanie zraniteľností pomáha firmám pružne reagovať na možné hrozby, ktorých počet každým dňom rastie. V prípade zistenia kritických miest je ale nutné zvažovať aj možné varianty a scenáre využitia tejto zraniteľnosti zo strany prípadných útočníkov. Tenable v tomto svojim užívateľom výrazne pomáha, pretože poskytuje varianty možných scenárov, ako útočníci na danú zraniteľnosť môžu reagovať. Ide o veľkú časovú úľavu, ktorá môže byť teraz rovno investovaná do riešenia zabezpečenia.

Tenable patrí medzi popredných dodávateľov riešení pre odhaľovanie kybernetických zraniteľností a jeho nástroje patria medzi tie najvyužívanejšie. Aktuálne sú produkty Tenable pre monitorovanie zraniteľností a znižovanie digitálnych rizík využívané vo viac ako 24 000 organizáciách po celom svete. Riešenia od spoločnosti Tenable zahŕňajú od jednorazových skenov Nessus Professional, cez pokročilé riešenia pre zisťovanie zraniteľností napr. v cloude, až po vysoko špecializované nástroje pre zisťovanie zraniteľností v OT / SCADA prostredí. Jednoznačnou výhodou Tenable riešenia sú jeho odporúčania, ktoré pridávajú k samotnému výsledku skenu zraniteľnosti. Vďaka nemu veľmi ľahko zistíte, či je potrebná zmena konfigurácie, prípadne implementácia záplaty.

Veracomp je distribútorom Tenable riešení pre Českú aj Slovenskú republiku a môže tak existujúcim partnerom a zákazníkom IBM QRadar Vulnerability Management ponúknuť plynulý prechod na Tenable. Spoločne s Tenable partnermi sme si pre vás prichystali špeciálne a cenovo zvýhodnenú ponuku licencií a služieb Tenable.

Ak chcete mať lepší prehľad o zraniteľnostiach vo vašej  sieti, zadarmo si môžete stiahnuť aj webinár, ktorý sa uskutočnil začiatkom novembra TU.