Na lepšiu verziu ITShare.sk sa môžete tešiť už čoskoro. Pracujeme na nej.Tím Veracomp Slovakia

Venezuelskú štátnu banku vyradil kyberútok

|

Venezuelská vláda z kyberútoku na štátnu banku obvinila Spojené štáty. Incident, ktorý na niekoľko dní vyradil jej služby, mal podľa viceprezidentky krajiny Delcy Rodríguezovej za cieľ destabilizovať platformu, informovala agentúra Associated Press.

Systémy pre ochranu údajov banky zaznamenali útok v stredu 15. septembra. Bol namierený proti „pamäti platformy“, ktorú chcel „saturovať“. Znefunkčnil tým elektronické bankovníctvo a viac ako 14 miliónom klientom znemožnil použiť pokladničné systémy.

Oprava služieb trvala približne 5 dní. Niektorí klienti však na Facebooku banky hlásili problémy so zostatkami na svojich účtoch ešte aj minulý týždeň. K náprave ich finančných prostriedkov a histórii transakcií by podľa správy banky malo dochádzať postupne.

Rodríguezová na tlačovej konferencii v stredu pre médiá ďalej vyhlásila, že vláda ma dôkazy o zapojení USA. Zatiaľ ich ale nezverejní, pretože by to vraj mohlo narušiť proces vyšetrovania. Ako však poznamenala agentúra AP, Caracas za posledné roky obviňoval Washington zo snahy destabilizovať a zvrhnúť Madurovu vládu opakovane. Americká ambasáda vo Venezuele na otázky agentúry k obvineniu doposiaľ nereagovala.

ZDROJ: zive.aktuality.sk