Na lepšiu verziu ITShare.sk sa môžete tešiť už čoskoro. Pracujeme na nej.Tím Veracomp Slovakia

Veracomp začína spoluprácu so spoločnosťou CrowdStrike, s cieľom ponúknuť najspoľahlivejšiu ochranu koncových bodov pred dnešnými sofistikovanými počítačovými hrozbami

| ,

Toto partnerstvo prinesie silu a výkon platformy CrowdStrike Falcon zákazníkom a partnerom spoločnosti Veracomp.

Veracomp Slovakia, IT distribútor s pridanou hodnotou, dnes oznámil, že uzavrel partnerstvo so spoločnosťou CrowdStrike, lídrom v oblasti ochrany koncových bodov ponúkanej cez cloud, s cieľom ponúknuť zákazníkom a partnerom platformu CrowdStrike Falcon® na komplexné zabezpečenie koncových bodov v reálnom čase, po celej strednej a východnej Európe.

CrowdStrike Falcon zjednocuje antivírus ďalšej generácie (NGAV), detekciu koncových bodov a odozvu na ne (EDR), správy o počítačových hrozbách, schopnosti riadenia hrozieb a bezpečnostnú hygienu do jediného ľahkého senzora, ktorý je spravovaný a dodávaný v cloude. Medzi výhody tohto zjednoteného prístupu a cloudového riešenia patrí komplexná ochrana pred hrozbami a okamžité zabezpečenie hodnoty, lepšia výkonnosť, znížené náklady a komplexnosť.

„Veľmi nás teší, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Veracomp a priniesť organizáciám v regióne strednej a východnej Európy popredné bezpečnostné cloudové riešenie, ktoré je navrhnuté tak, aby vyhovovalo potrebám modernej distribuovanej pracovnej sily,“ povedala Katrin Schleunes, riaditeľka stredoeurópskych aliancií spoločnosti CrowdStrike. „Činnosť v oblasti kybernetických hrozieb neustále naberá na sofistikovanosti a kadencii, čo predstavuje rastúce nebezpečenstvo pre podniky, ich zákazníkov a ich povesť. Je zrejmé, že pôvodné prístupy a technológie už nie sú pri ochrane organizácií dostatočné. Platforma CrowdStrike Falcon bola vytvorená s cieľom zabezpečiť viditeľnosť a ochranu v reálnom čase pre všetky koncové body v organizácii bez ohľadu na to, kde sa dané zariadenie alebo pracovné zaťaženie nachádza, takže útoky môžu byť rýchlo detekované a zastavené.“

„V posledných rokoch sme s veľkým záujmom sledovali inovatívny prístup, a tým rastúcu pozíciu CrowdStrike na trhu s bezpečnosťou. Sme presvedčení, že dohoda Veracomp – CrowdStrike prinesie obom stranám v regióne strednej a východnej Európy mnoho výhod,“- povedal Michał Król, manažér bezpečnostnej skupiny spoločnosti Veracomp SA.

Cloud-natívna platforma Falcon za týždeň koreluje viac ako 3 bilióny udalostí súvisiacich s koncovými bodmi z celého sveta a vytvára tak jednu z najpokrokovejších databáz kybernetického zabezpečenia, ktorá identifikuje predtým nezistiteľné útoky.

Crowdstrike a Veracomp Slovakia

K ďalším aspektom platformy CrowdStrike Falcon patria aj nasledovné výhody:


       • Prevencia pred sofistikovanými útokmi bez ohľadu na to, či je koncový bod online alebo offline.
       • Zvyšovanie viditeľnosti koncových bodov v reálnom čase a poskytovanie podrobného prehľadu o aplikáciách a procesoch organizáciám.
       • Eliminácia masívneho dopadu na zaťaženie koncových bodov, ktoré využívajú tradičné antivírusové riešenia – všetko nahrádza jedným ľahkým agentom.
       • Zahrnutie všetkých typov koncových bodov vrátane prostredí Windows, MacOS a Linux, mobilných zariadení, ako aj serverov a kontajnerov v moderných hybridných cloudových dátových centrách.
       • Managed-Threat-Hunting (riadené pátranie po hrozbách) – pri ktorom dochádza k proaktívnejdetekcii škodlivej činnosti, a to rýchlejšie a efektívnejšie.


Distribúciu na Slovensku a v Českej republike zabezpečí Aleš Dvořák, Vedúci rozvoja obchodu a Michal Dolejší, systémový inžinier, zo spoločnosti Veracomp s.r.o.

Viac informácií o riešeniach CrowdStrike nájdete aj na stránke TU.