Na lepšiu verziu ITShare.sk sa môžete tešiť už čoskoro. Pracujeme na nej.Tím Veracomp Slovakia

Zdravotníctvo dnes potrebuje pracovať s dátami moderným spôsobom

| ,

V modernom zdravotníctve dáta zohrávajú podstatnú úlohu – od výskumu a vývoja cez poskytovanie individuálnej starostlivosti až po zdravie obyvateľstva. Pre lepšie pochopenie dôležitosti a sily dát v reálnom čase sa nám postačí pozrieť na výskyt ochorenia COVID-19. Dáta zohrávajú zásadnú úlohu pri identifikácii a určovaní sekvencií patogénu, sledovaní a projektovaní oblúka globálnych ohnísk a vývoji účinnej vakcíny.

Aj napriek tomu, v jednom z najbohatších priemyselných odvetví na svete, zostáva rezervoár dát nevyužitý a uzamknutý v silách a ich hodnota sa ani zďaleka nevyužíva na každodennej báze. Zdravotnícke organizácie zaujali vo svete pozornosť svojou snahou dosiahnuť lepšie výsledky, znížiť náklady a odbremeniť lekárov, aby mohli venovať viac času tomu, čo robia najlepšie – na poskytovanie starostlivosti. Riešenia od spoločnosti Pure Storage ponúkajú nový prístup.

datove ulozisko
Zaregistrujte sa na webinár zdrama, kde si môžete vypočuť ako si jednoducho vybudovať dátové úložisko:
👉 https://bit.ly/3jXQOtH

Moderná dátová skúsenosť, tak ako si ju Pure Storage predstavuje, umožňuje ukladanie dát vo forme služby, ktorá vašej organizácii umožňuje získať z jej dát maximálnu hodnotu a zároveň znížiť zložitosť a náklady. Tento prístup vám umožňuje skutočne postaviť dáta do centra všetkého, čo robíte. Táto moderná dátová skúsenosť pozostáva zo štyroch pilierov:

1. Na rýchlosti záleží
Dnes sa vaša zdravotnícka organizácia musí zamerať na to, ako by ste mohli rýchlejšie, nákladovo efektívnejšie a bezpečnejšie používať a zdieľať dôležité informácie na zlepšenie individuálnych výsledkov a celkového zdravia populácie. Ak implementujete hybridnú cloudovú infraštruktúru, máte lepšie vyhliadky na demokratizáciu údajov – teda ich zjednotenie a zdieľanie medzi aplikáciami a organizáciami kvôli ich lepšiemu chápaniu. Keď postavíte dáta do jadra infraštruktúry, môže to urýchliť klinické aplikácie – čo umožní klinickým lekárom tráviť viac času s pacientmi, zmenší to frustráciu používateľov a zlepší celkovú kvalitu interakcií medzi pacientom a poskytovateľom. Prístup zo strany Pure k modernej dátovej skúsenosti tiež zabezpečuje rýchlejšie dáta a analytiku a umelú inteligenciu pre nemocničné operácie a podporu pri rozhodovaní.

2. Cloud je všade

Cloud sa v zdravotníctve udomácnil a jeho využitie rýchlo rastie. Globálny trh s cloud computingom v zdravotníctve v skutočnosti narastá kumulovanou ročnou mierou rastu vo výške 22% – podľa spoločnosti Technavio, ktorá sa venuje prieskumu trhu, od roku 2017 do roku 2022 dôjde k jeho nárastu v hodnote 16,4 miliárd USD. Hoci je cloud propagovaný ako cesta k jednoduchšiemu a nákladovo efektívnejšiemu poskytovaniu IT, jeho zložitosť rapídne rastie. Vo všetkých priemyselných odvetviach priemerné podnikové prostredie využíva päť alebo šesť samostatných cloudových prostredí, ktoré môžu byť kombináciou súkromného, ​​on-prem a verejného cloudu, uvádza Rada pre štandardy cloudových služieb (CSCC). Moderná dátová skúsenosť spoločnosti Pure Storage vám umožňuje naplno využiť potenciál cloudu – jednoduchosť, svižnosť, flexibilita a nákladová efektívnosť. Ľahko tiež umožňuje hybridný cloud s flexibilnými architektúrami, ktoré zabraňujú alebo rušia blokovanie cloudu. Vďaka tomu môžete mať pod kontrolou to, kam, kedy a ktoré dáta ukladáte, a podľa potreby ich môžete bez problémov presunúť. Riešenia Pure  Storage naberajú na dôležitosti aj ako riešenia rýchlej obnovy, ktoré sú pre zdravotnícke organizácie čoraz dôležitejšie – minimalizujú prestoje a riziko pre pacientov a operácie.

3. Smart znamená predovšetkým jednoduchosť

K tomu, aby ste sa mohli sústrediť na zlepšovanie skúsenosti pacientov a ochranu údajov o zdravotnej starostlivosti, vaša organizácia potrebuje infraštruktúru, ktorú je možné ľahko nastaviť a dostatočne inteligentnú na to, aby sa dokázala spravovať sama. Toto je dôležitá súčasť moderného dátovej skúsenosti, pretože jednoduchá a bezpečná cloudová správa umožňuje vašim zamestnancom prejsť od správy infraštruktúry k riadeniu IT, ktoré umožňuje lekárom poskytovať kvalitnú starostlivosť. V tejto súvislosti sa Pure Storage zameriava na okamžité uvedenie organizácií poskytovateľov do prevádzky, čo je zároveň sprevádzané jednoduchosťou nastavenia a časovou hodnotou. Taktiež poskytuje jednoduchú a intuitívnu stratégiu správy, ktorá funguje pre tímy na cestách – kedykoľvek. Údaje o zdravotnej starostlivosti a analytika nikdy nespia – tak ako ani Pure. Prediktívna podpora umožňuje vašej organizácii vyhľadávať a riešiť problémy skôr, ako spôsobia výpadky, zatiaľ čo nástroje založené na využití umelej inteligencie pomáhajú predpovedať požiadavky na základe dynamických zdravotných potrieb.

4. Predplácate si inováciu
Zdroje vo vašej zdravotníckej organizácii nikdy neboli tenšie, no ich potreba nikdy nebola väčšia. Preto bude pri hľadaní IT riešení, ktoré môžu priniesť vyššiu hodnotu a zároveň nižšie náklady, potrebná ostražitosť. Pure umožňuje vašej zdravotníckej organizácii modernizovať svoje úložisko bez prestojov – využíva výhody neustálej inovácie softvéru a hardvéru a neprerušovaného poskytovania inovácií. Dôležité je, že spoločnosť Pure s naším modelom Evergreen dá definitívnu bodku za obávaným trojročným kolotočom pri výmene úložísk. Tento prístup tiež prináša najnovšie inovácie bez nákladov a prerušenia procesu presunu údajov. V konečnom dôsledku vám umožníme využiť jednotný on-prem a cloudový model. Platíte iba za to, čo potrebujete, vtedy, keď to potrebujete – optimalizujete pritom hodnotu a minimalizujete kapitálové výdavky.

Nech sa už nachádzate v akomkoľvek bode na ceste k digitálnej transformácii, riešenia od Pure Storage sú zásadné pre zlepšenie výkonu EHR systémov (systémov elektronickej zdravotníckej dokumentácie), urýchlenie prijatia strojového učenia a zvýšenie efektívnosti v dátovom centre.